środa, 17 czerwca 2009

"RUSZA MI SIĘ ZĄB, ALE NIE CHCĘ BYĆ SZCZERBATA!" Lauren Child i "MAGICZNA PODRÓŻ Z ZĘBOWĄ WRÓŻKĄ" Shirley Barber

Tym, którzy borykaja się właśnie z "Zębowym probleme" swoich dzieci, polecam dwie książki, które mogą pomóc przebrnąć w miarę spokojnie przez ten trudny czas.. Moja córka obie książki z wielką ciekawością słuchała i oglądała. Wogóle jest to dziewczynka bardzo wrażliwa i na tzw. "sprawy medycznie" niezwykle wyczulona. Każde wyjście do lekarza, każdy objaw choroby to niestety powód do stresu i nerwów. Nie obyło się i tym razem bez strachu, a nawet paniki. Kiedy tylko zaczął ruszać się ząb, wnet pobiegłam do biblioteki po książki traktujące ten etap życia dziecka w sposób śmieszny ("Charlie i Lola") oraz magiczny ("Magiczna Wróżka"). Każda inna, ale obie spodobały się nam i Ola często do nich wraca, pomimo, że ząbek już jest w puszce:-). A co takiego się spodobało?
Piewsza książeczka, z serii Charlie i Lola jest nowocześniejsza, jeśli można tak powiedzieć. To historia rodzeństwa, a właściwie starszego brata, bo on jest narratorem, który pomaga ciągle młodszej siostrze. Nie ma tu rodziców, osób dorosłych, ale właśnie same dzieci. Charlie za każdym razem staje na wysokości zadania i swoją pomysłowością, cierpliwością i miłością do Loli potrafi rozwiązać nawet najtrudniejszy problem. Przy ruszającym się zębie Loli , brat opowiada o wróżce, a potem ratuje sytuację, gdy ząbek się gubi. Cieszę się, że sięgnęłyśmy po tę serię i pewnie poznamy również pozostałe przygody rodzenstwa, bo to bardzo śmieszna i pomysłowa seria. Same ilustacje już wywołują uśmiech. Aż chciałoby się mieć takiego mądrego brata!
Druga książka to prawdziwy raj dla księżniczek, bo to barwna opowieść o magicznej wróżce, gdzie wszystko lśni i połyskuje. Ilustracje kipią barwami, zachwycają świecącymi zewsząd gwiadkami. Ma się wrażenie unoszenia i kołysania na chmurce oraz porwania czytelnika lekkim wiaterkiem w zaczarowany świat wróżek i eflów. Niesamowite ! Mnie to urzekło! Warto choć raz dać się ponieść i zapomnieć o szarym i ciężkim życiu!

"Magiczna podróż z Zębową Wróżką"


"Rusza mi się ząb, ale nie chcę być szczerbata!"

2 komentarze:

  1. Świetna książka! Jest do kupienia również na firmowej stronie: www.wrozka-zebuszka.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. O tym problemie - bardzo dowcipnie - pisze też Renata Piątkowska w książce "Lemoniadowy ząb" (wydawnictwo BIS)

    OdpowiedzUsuń