piątek, 22 sierpnia 2014

"OPOWIADANIA Z PIASKOWNICY", "PIEGOWATE OPOWIADANIA", "OPOWIADANIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW" Renata Piątkowska

Kupowanie książek i czytanie dzieciom sprawia mi wiele radości. Dzieci się tego domagają przed snem traktując to jako normalne codzienne zajęcie rytuału wieczornego, jak mycie zębów. I tak ma być. Czasem jednak brakuje sił  lub głos odmawia posłuszeństwa,  by podołać kolejnemu już opowiadaniu czy rozdziałowi i na ratunek przychodzą wtedy audiobooki. Odkryte niedawno przeze mnie płyty ze słuchowiskami bardzo przypadły do gustu latoroślom. Młodszy syn po prostu nie przestaje ich słuchać. Wyniósł już z przedszkola umiejętność uważnego wsłuchiwania się w czytane bajeczki, gdzyż tam właśnie, panie wychowawczynie, praktykują taką metodę uspokajania dzieci po szalonych zabawach. 
Książki Renaty Piątkowskiej adresowane są nie tylko do najmłodszych. Bohaterowie i ich przygody rozśmieszają także dorosłych. Przedstawiają świat z punktu widzenia dziecka, którego sposób patrzenia i rozumienia spraw w swoim otoczeniu, wprawić może rodziców także w zdumienie czy zakłopotanie. Przede wszystkim jednak dostarczają propozycji i sposobów radzenia sobie z dziecięcymi kłopotami, troskami.
Te pięciominutowe opowiadania to istna skarbnica wiedzy. Dzięki temu, że wiemy, co Tomek myśli i czuje, mamy sposobność  wzbogacić własne doświadczenie w wychowywaniu pociech. To ważne, by nie bać się rozmawiać z nimi. Pewnie niejedno z nich ma nam do zarzucenia, jak  mały narrtator opowiadań, że ich nie rozumiemy i wogóle nic nie rozumiemy. 
Audiobooki współtworzy znakomity aktor - Artur Barciś, którego przyjemny, spokojny i wesoły głos potrafi oddać każdą emocję, myśl i gest. Niesamowite!

RENATA PIĄTKOWSKA - tu jest pełen spis książek autorkiDzieci bardzo przeżywały przygody bohatera, a dzięki odpowiedniej intonacji i różnorodnemu brzmieniu głosu lektora, to śmiały się, to smuciły. Zainspirowało je to do przelania swoich wrażeń  ze słuchania na papier. Oto owoce:
Wydawnictwo BIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz