poniedziałek, 21 maja 2012

"NIEZAPOMINAJEK" Michael Broad


Świetna lektura dla całej rodziny. Ale jeszcze lepiej sprawdzi się jako prezent na Dzień Matki lub Dzień Dziecka. Wesoła, ale i zastanawiająca. O relacji najpiękniejszej na świecie. Ale i zarazem najtrudniejszej. Matka-Dziecko. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć, poczuć. Mamy wiedzą o czym mówię. 


Mały słonik Monty oddalił się od mamy i mimo wcześniejszych ostrzeżeń oraz wskazówek, nie mógł jej odnaleźć. Szukał u flamingów, surykatek, termitów. Nie mógł sobie przypomnieć o czym jeszcze miał nie zapomnieć. Mając niebieskie wiaderko uważał je za kwiat niezapominajki.


 Był jeszcze bardzo młodziutki, znał je tylko z opisu Mamy. Jak to dziecko zgubiło się, odeszło od stada i nie mogło odnaleźć opiekunki. Mama również zatroskana szukała synka, choć wiedziała, że kiedyś nadejdzie ten czas, gdy odejdzie już na dobre. 

 

 Można zapomnieć wtedy o nakazach, zakazach, dobrych, złych wydarzeniach. Ale o tym, że kogoś się kocha lub jest się przez kogoś kochanym nie da się tak po prostu zapomnieć.                        
To wie każdy rodzic i dziecko.


Mamą jest się do końca życia, dzieckiem dla niej również. Nie zapominajmy o tym. 
Gwarantuję, że ta książeczka pomoże w zapamiętaniu. 


   I tego życzę każdemu w przeddzień wielkich świąt: Matki i Dziecka.


Śliczne, duże ilustracje. Bohaterowie jak żywi. Cudne wielkoformatowe wydanie. Jednym słowem - perełka. Mojemu synowi tak się spodobała, że chodził z nią wszędzie i opowiadał każdemu o czym jest. 
Nic dziwnego - uwielbia słoniki... i swoją mamę:-)


Michael Broad to świetny ilustrator i pisarz książek dla dzieci oraz młodzieży, zapraszam na fajną stronkę autora TU . Okazuje się , że to nie jedyna przygoda słonika, obejrzyjcie inne lekturki i ilustracje, warto."- A co to są niezapominajki?- spytał Monty.
- Takie małe niebieskie kwiatuszki - powiedziała mama - które pomagają słonikom pamiętać.
- o czym pamiętać, mamusiu? - dopytywał Monty.
- Pamiętać o tym, żeby małe słoniki nie odchodziły od stada - ostrzegła mama.
- Och, o tym nie zapomnę - odpowiedział Monty z przekonaniem.
- A o czym jeszcze mam nie zapomnieć?
- I jeszcze nigdy nie zapominaj o tym, jak bardzo cię kocham - uśmiechnęła się mama."


WYDAWNICTWO BIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz