wtorek, 6 grudnia 2011

"NARODZINY JEZUSA" Piotr Haraszewski, Zbigniew Freus
To, czym w tym czasie zaprząta wszystkim głowy, jest myśl o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Nic więc dziwnego, że sięgamy do filmów i książek traktujących ten temat w coraz bardziej nowoczesny sposób. Są jednak rzeczy, które nigdy się nie zmienią i to chyba jest najważniejsze. Forma i przekaz mogą się różnić, ale treść pozostaje niezmienna. 

Nie inaczej jest z piękną książeczką "Narodziny Jezusa". Przy dwójce coraz mądrzejszych i starszych dzieci temat wiary i osoby Jezusa staje się ważny i wymagający większej uwagi. Często zadają pytania, na które odpowiedzi znajdują w tej lekturce. Bardzo przystępnie, malowniczo i poetycko autorzy opisali temat narodzin Jezusa. Zaczyna się od stworzenia świata, dalej poprzez najważniejszych proroków oraz Jana Chrzciciela, by w końcu pojawił się Jezus. 


Duża czcionka, piękne ilustracje i cudne wydanie książeczki sprawia, że z przyjemnością wraca się do niej. 
Wspaniały prezent dla ciekawych świątecznych opowieści.
   "Uradowana wiadomością Maryja postanowiła udać się do swej krewnej, Elżbiety, aby jej o wszystkim opowiedzieć. Wyruszyła więc w daleką drogę do innego miasta. Ponieważ nie była bogata, musiała odbyć tę podróż pieszo. gdy po kilku dniach dotarła wreszcie do domu Zachariasza, dzieciątko w łonie Elżbiety radośnie poruszyło się, słysząc głos Maryi. To był znak dla Elżbiety, że dzień, w którym Syn Boży przyjdzie na Ziemie, jest już blisko."
Oficyna Wydawnicza "Vocatio"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz