wtorek, 29 stycznia 2013

"MAGIC MOLLY> SZCZENIACZEK SPEŁNIAJĄCY ŻYCZENIA" Holly Webb

Ta książka to spełnienie wszystkich oczekiwań każdej dziewczynki! Jest o magi, czarach, zwierzątkach i spełnionych marzeniach. Czegoż chcieć więcej? Na dodatek jest więcej części, więcej przygód i zabawy! Córka przeczytała książkę jednych tchem, co muszę przyznać szczerze, nie zdarza się jej często. Jak sama mówiła wciągnęła ją na dobre. Samo to już świadczy o tym jak  ciekawa jest lektura.Z opisu córki książka jest wesoła, choć zdarzają się smutne sytuacje, ale jak zwykle wszystko kończy się dobrze. Dziewczynka pomaga szukać spanielce Gwiazdce jej siostrzyczkę Stellę, a w zamian za dobre serce psiaki pomogły jej spełnić najskrytsze marzenie. Przygody jakie bohaterka przeżyła udzieliły się również i czytelniczce, bo do tej pory wciąga brata do zabawy inspirowanej książką. Sama utożsamia się z rozumiejącą mowę zwierząt Molly, a brata zamienia w różne inne stworzenia. O dziwo Adamowi się to podoba!

Na zakończenie historyjki Ola zamówiła sobie u mnie następną część, bo jak przyznaje to najlepsza książka jaką do tej pory miała w rękach! Takie podejście może tylko cieszyć.
"Musiały odnaleźć Stellę. Przytuliła mocno Gwiazdkę i poczuła migotliwy cudowny przepływ magii w sierści, której dotykała.
- Pewnie nie możesz użyć czarów, żeby poszukać Stelli? - spytała z nadzieją.
- Próbowałam , gdy tylko mnie  stamtąd zabrano, ale byłam wtedy tak zdenerwowana, że jej nie znalazłam. Może znów powinnam spróbować.
Usiadła sztywno na kolanach Molly i zapatrzyła się w dal, myśląc usilnie o swojej siostrzyczce. Na chwilę jej oczy zamigotały i Molly wstrzymała oddech. Czyżby magia działała?
Ale potem magiczne światełko zgasło i Gwiazdka oklapła ze smutkiem na kolanach Molly.
- W ogóle nie działa. Prawie nie czuję mojej magii, Molly. Bez Stelli już prawie zniknęła - jej głos drżał, tak samo jej małe ciało.
Dziewczynka pogłaskała ją po jedwabistym grzbiecie.
- Wszystko będzie dobrze. Znajdziemy farmę - powiedział pewnym głosem. - Teraz wrócę do domu i poszukam jej w internecie. Przejrzę wszystkie farmy z listy i może odszukam ogłoszenie o hodowli spanieli. Znajdziemy ją, Gwiazdko. Naprawdę."

Wydawnictwo Znak Emotikon

1 komentarz: